Asociatia Tinerilor din Ialomita
Bine ai venit pe forumul Asociatiei Tinerilor din Ialomita !

despre angajament si alte lucruri utile Logo

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru, va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre !

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Asociatia Tinerilor din Ialomita
Bine ai venit pe forumul Asociatiei Tinerilor din Ialomita !

despre angajament si alte lucruri utile Logo

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru, va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre !
Asociatia Tinerilor din Ialomita
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

despre angajament si alte lucruri utile

In jos

despre angajament si alte lucruri utile Empty despre angajament si alte lucruri utile

Mesaj Scris de Lavinia Sam Sept 18, 2010 6:43 pm

Dragii mei,

Imi pare rau ca trebuie sa recurg la a pune si pe forum un astfel de mesaj. Nu as fi ajuns aici daca nu ar fi trebuit sa trimit un mail in ultimul moment celor din Ungaria in care sa le spun ca din partea noastra nu mai vine nimeni. In conditiile in care initial mi-ati spus ca veniti, apoi ca nu mai veniti, apoi ca veniti si in final, cand termenul deja era depasit, ati renuntat. Astfel de comportamente de obicei strica relatiile intre organizatii. Nu in ultimul rand, m-au pus si pe mine intr-o situatie foarte dificila, incat de atunci si pana acum simt ca nu ma pot baza pe voi si ca toate telefoanele si energia psihica depusa au fost in zadar.

Dupa cum v-am spus, nu era si nu este o obligatie sa spuneti ca mergeti daca nu puteti. Nu se supara nimeni.

Observ in acelasi timp ca exista cateva probleme in luarea unei decizii si in asumarea ei. Presupun ca sunteti de acord cu faptul ca decizia trebuie sa fie una favorabila pentru voi si in momentul in care o luati, ea devine definitiva(cel putin cand e vorba de implicarea in proiecte). De aceea, trebuie sa cantariti lucrurile mult mai bine pe viitor.

O alta parte din responsabilitate o au cei de la TSD cu care vom vorbi saptamana asta despre angamentul voluntarilor dumnealor.

In orice caz, eu ma adresez voua, voluntarilor ATI, cu care schitasem deja cateva idei de proiecte. Ramane sa vedem pe viitor cine isi va asuma participarea la modul cel mai responsabil. Daca nu se poate, din nou, nu se supara nimeni, daca anuntati din timp.

Desi este vorba de voluntariat, iar multi dintre noi percep aceasta activitate ca fiind una spontana, in functie de disponibilitatea celor implicati, voluntariatul este o activitate structurata, cu un scop precis, la care participa doar persoanele care isi pot si asuma prezenta si implicarea, in functie de programul si durata unor proiecte.
Nivelul ridicat de angajament al echipei de proiect garanteaza succesul proiectului. Ramane la latitudinea voastra sa decideti ce fel de proiecte vreti sa realizati si in ce mod vreti sa va implicati.

Deliberare usoara!

Lavinia
Lavinia
Super-Mod
Super-Mod

Mesaje : 91
Data de inscriere : 08/09/2010
Varsta : 35
Localizare : Slobozia

http://www.laboratoruldecompetente.blogspot.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum