Asociatia Tinerilor din Ialomita
Bine ai venit pe forumul Asociatiei Tinerilor din Ialomita !

Higher Education Days face diferenta in sistemul de invatamant superior Logo

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru, va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre !

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Asociatia Tinerilor din Ialomita
Bine ai venit pe forumul Asociatiei Tinerilor din Ialomita !

Higher Education Days face diferenta in sistemul de invatamant superior Logo

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru, va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre !
Asociatia Tinerilor din Ialomita
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Higher Education Days face diferenta in sistemul de invatamant superior

2 participanți

In jos

Higher Education Days face diferenta in sistemul de invatamant superior Empty Higher Education Days face diferenta in sistemul de invatamant superior

Mesaj Scris de Mada Joi Noi 18, 2010 5:11 am

Esti un student plin de energie si initiativa si nu-ti poti face auzite nemultumirile? Simti ca in calea dezvoltarii tale profesionale stau dotarea tehnica slaba a universitatilor, cursurile perimate sau modalitatile de evaluare neconcludente? Daca raspunsul tau la una dintre aceste intrebari este afirmativ, atunci Higher Education Days este evenimentul pe care nu trebuie sa-l ratezi toamna aceasta!

Higher Education Days este un eveniment marca AEGEE Bucuresti si face parte dintr-un proiect european amplu care urmareste sa faciliteze implicarea studentilor in luarea deciziilor ce vizeaza mediul academic astfel incat nevoile acestora sa fie fundamentul educatiei europene.

Workshop-urile Higher Education Days reunesc pentru 3 zile 150 de participanti din toata tara, care vor dezbate alaturi de nume marcante ale mediului academic si cultural romanesc, teme precum tipologia sistemelor de invatamant superior din Europa, metodele alternative de invatare, rolul motivatiei in procesul de invatare sau compatibilitatea dintre oferta educationala si cerintele actuale de pe piata muncii. Acestea vor fi moderate de speakeri cu experienta in doemniul educatiei, precum Traian Bruma si Vlad Atanasiu (CROS), Cristina Stoenescu (LEAP), Alexandra Martin (Fundatia Dinu Patriciu), Mihaela Feodorof si Paul Olteanu (Yourway), Alexandru Popa (Orange), Andreea Floroiu si Raluca Medesan (EURO 26).

Proiectul beneficiaza de sprijinul Fundatiei Dinu Patriciu, al Grupului Educativa si al Integral. Fiecare intalnire se va finaliza cu propunerea unor solutii din partea studentilor pentru problemele dezbatute, acestea fiind sintetizate si inaintate autoritatilor competente de la nivel european.

Pentru inscriere este necesara completarea chestionarului disponibil la adresa http://hed.aegee-bucuresti.ro/survey.php, urmat de participarea propriu-zisa la conferinta si workshop-urile Higher Education Days din Bucuresti desfasurate in perioada 26-28 noiembrie.

Mai multe detalii referitoare la programul workshopurilor sunt disponibile pe http://hed.aegee-bucuresti.ro/home.php
Mada
Mada
Super-Mod
Super-Mod

Mesaje : 56
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 35

Sus In jos

Higher Education Days face diferenta in sistemul de invatamant superior Empty Re: Higher Education Days face diferenta in sistemul de invatamant superior

Mesaj Scris de dede Joi Noi 18, 2010 10:18 pm

am completat si eu formularul:D:D
dede
dede
Playhouse Mod
Playhouse Mod

Mesaje : 109
Data de inscriere : 08/09/2010
Varsta : 32

Sus In jos

Higher Education Days face diferenta in sistemul de invatamant superior Empty Re: Higher Education Days face diferenta in sistemul de invatamant superior

Mesaj Scris de dede Vin Noi 26, 2010 9:52 pm

mi-au aprobat aplicatia\Very Happy/ ma duc maine!!Very Happy:D
dede
dede
Playhouse Mod
Playhouse Mod

Mesaje : 109
Data de inscriere : 08/09/2010
Varsta : 32

Sus In jos

Higher Education Days face diferenta in sistemul de invatamant superior Empty Re: Higher Education Days face diferenta in sistemul de invatamant superior

Mesaj Scris de Mada Sam Noi 27, 2010 1:49 am

Felicitari!!! Mult succes si.... Asteptam impresii Very Happy
Mada
Mada
Super-Mod
Super-Mod

Mesaje : 56
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 35

Sus In jos

Higher Education Days face diferenta in sistemul de invatamant superior Empty Re: Higher Education Days face diferenta in sistemul de invatamant superior

Mesaj Scris de dede Sam Noi 27, 2010 8:20 pm

mda...am uitat sa pun alarma si acum m-am trezit :-<..s-a dus tot workshopul ochi care se dau pes
dede
dede
Playhouse Mod
Playhouse Mod

Mesaje : 109
Data de inscriere : 08/09/2010
Varsta : 32

Sus In jos

Higher Education Days face diferenta in sistemul de invatamant superior Empty Re: Higher Education Days face diferenta in sistemul de invatamant superior

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum